2021 Salon Takımı Modelleri

Mobilya sektörünün baş tacı olan salon takımları; Modelleri, tarzı, yenilikleri, kullanım şekilleri ve teknoloji çağı ile birlikte daha estetik ve daha konforlu hale gelmiştir. Her kesime ve her yaş grubuna hitap eden sektör her geçen gün yenilenmektedir.

Aktüel Salon Takımları

Salon takımlarında farklı modeller bir arada kullanılmaya başlandı. Buddha, klasik, şık ve spor gibi pek çok stili bir araya getirerek mekanın sıkıcı bütünlüğünü yeni bir stille olumlu yönde değiştirdi.

Eski araçların dönüştürülmesi ve yeniden kullanılması da güncellendi. Takımın kumaş yüzeyleri isteğe göre farklı kumaş çeşitleri ile yenilenmiştir. Takımın ana hatları farklı renklerde değiştirilerek salon yenilenebilir.

Ekip Tercihlerimiz Nasıl Olmalıdır?

Ekip, mekanın büyüklüğüne dikkat edilerek seçilmelidir. Örneğin; Odanızdan daha büyük bir salon takımı, mekanı düz, boğucu, dağınık ve dar gösterecektir.

Mekanı ferahlatacak renkler seçilmelidir. Hane sayısına uygun takımlar seçilmelidir. Örnek vermek gerekirse 9 kişilik bir aile 7 kişilik bir ekip seçmemeli. Takım elbiseler estetik olduğu kadar rahat ve dayanıklı olmalıdır. Psikolojik olarak kendimizi iyi hissettiğimiz ve ortak kullanımda olduğu için ortak karara sahip bir ürün seçilmelidir.

Yaşam Alanlarımız (Salon) Nasıl Olmalıdır?

Oturma odaları evimizin en önemli alanıdır, bu yüzden onlara yaşam alanı diyoruz. Çünkü hayatımızın çoğu burada geçiyor. Evdeki her bireyin ortak alanı olan bu alanda sohbet etmek, dinlenmek, tanışmak, oturmak, misafir ağırlamak gibi tüm aktiviteler yapılmaktadır.

Yaşam alanımızı güzelleştirmek için bazı detaylara dikkat edilmelidir;

  • Ortak kullanıma izin vermelidir.
  • Mekanı tazelemek için tonlar ve canlandırıcı aksesuarlar kullanılmalıdır.
  • Mekanda kullanılacak renkler birebir aynı tonlarda olmalı ve mekanı boğmamalıdır.
  • Alanın büyüklüğü ve genişliği ile orantılı ürünler kullanılmalıdır.

Salon Takımı Bütçeleri

Evimizin eşsiz ve vazgeçilmez köşesi için her bütçeye uygun takım çeşitleri bulunmaktadır. Bütçeye uygun takım elbise seçimi yapılırken kullanım süresi de dikkate alınmalıdır. Her kalite, renk seçeneği ve modele ulaşabilmektedir. İsteğe göre tasarımda değişiklik yapılabilir. Farklı tasarımlar bir arada kullanılarak tasarımda değişiklikler yapılabilmektedir. Mekan tasarımı her bütçeye göre şekillenebilmektedir. Önemli olan mekanda bütünlüğü sağlamaktır.

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, diğer koltuk takımı modelleri için “Mobilya Modelleri”ni, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için “Ev Dekorasyonu” kategorilerini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir

2021 Modası Koltuk Renkleri

2021 Salon Modelleri

Harika Salon Tasarımları için 5 Dekorasyon Fikri

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın