Bej Rengi Kullanımı ile Dekorasyon Fikirleri ve Önerileri

Dekorasyon son derece önemli ve üstelik en ince ayrıntısına kadar dikkat edilmesi gereken parametreleri içeren bir olgudur. Nitekim insanlar bu konuyu eskiye göre çok daha fazla ciddiye aldıkları için günümüzde iç mimarlar da sıklıkla işin içine girmekte ve hem evlerde hem de işyerlerinde imzalarını attıkları dekorasyonları yapmaktadırlar. Bu yazımızda bej renginin ev dekorasyonunda kullanımından bahsedeceğiz ve konuya örnekler üzerinden bakacağız.

Son yıllarda bej rengi modern dekorasyona sahip evlerde sıklıkla kullanılmaya başlandı ki bu aşağıdaki örneklerden de görülebilir. Bunun temel nedeni elbette duvar kağıdı renk olsun duvar rengi ortama huzur ve dinginlik vermektir. Bu nedenle özellikle ortak alanlarda sık kullanılır.

Üstelik bej bir duvar boyasıyla da iyi gider. olmayacak bir mobilya grubu hiçbiri yok Deniz kenarındaki kum tanelerinden taşlara kadar pek çok yerde karşımıza çıkan bej rengi özellikle önemlidir. sadelik ve doğallık Ayrıca dekorasyon tercih edenler için idealdir. Kanıtlanmamış bir iddiası var. Temizliğe düşkün kişiler için kirleri beraberinde getirdiği için başlı başına bir mekandır. tercih nedeni olması yeterli.

Dilerseniz çeşitli obje ve şekilleri farklı tasarımlarda kullanabilirsiniz. bej renk kullanımı Örneklere bakalım.

Bej Rengini Oturma Odasında veya Oturma Odasında Kullanma Fikirleri ve Örnekleri

Bej ve Açık Mavinin Tüm Tonlarının Uyumu

Bej renginin kullanıldığı bir dekorasyon örneği

Burada gördüğünüz oturma odası için kelimeler yetersiz kalabilir. Çünkü özellikle karanlık bir odaysa ve fazla ışık almıyorsa evlerde böyle bir seçim yapmak odaya kullanılan objeler açısından derinlik katarken aynı zamanda tabi ki çok daha fazla ışık alıyor. aydınlık ve ferah bir görüntü verir.

Yumuşak mavi tonlarda yastıklar ve halılar, duvar kağıdı, ortadaki objeler, perdeler ve koltuklar birbirini tamamlıyor. Bejin tüm tonları ile basit ama çağdaş dekorasyon yapmak isteyenler için zamandan ve mekandan bağımsız oturma odası dekorasyonu. Tabii bu durumda mobilya tasarımının ve diğer objelerin birbiri ile olan uyumunun etkisi büyüktür.

Mavi ve bej bir odada kullanılabilecek uyumlu bir duvar rengi seçmek istiyorsanız buraya tıklayarak Size uygun olan rengi ilgili yazımızdan faydalanarak belirleyebilirsiniz.

Beji Biraz Ülke, Biraz Bohem Tarzı ile Kullanmak

biraz taşralı biraz bohem

Burada yine bejin tüm tonları kullanılmış ancak buradaki fark şu; Gördüğünüz gibi düz renkler pek tercih edilmiyor. Yastıklar, ortadaki puf ve halı farklı desenlerden oluşuyor ama asla gözü yoran bir durum yok.

Renkler bir önceki fotoğraftakinden biraz daha koyu ama bu dekorasyon tarzını sevenler için. Bu en iyi seçenek olacaktır. Duvardaki objeler ve abajur da dekorasyonu tamamlıyor ve uyumsuzlukların uyumu gibi ortaya çıkıyor. sıradışı ama zarif bir görünüm ortaya çıkıyor. evlerinde ülke tarzı veya bohem havası ile dekorasyon yapmak isteyenler için mükemmel bir seçimdir.

Gri, Kahverengi ve Bejin Muhteşem Uyumu

gri ve kahverenginin harika uyumu

Bu kullanım diğer iki kullanımdan oldukça farklıdır. Burada yine bejin farklı tonları kanepe ve sandalyede, ahşap gövdelerde ve sehpada, köşedeki çiçekte, duvardaki fotoğraf bejinde kullanılmıştır. gerçekçi bir şekilde kullanmak isteyenlere hitap eden bir seçenek. Pencere kenarında uzun sohbetler yapmak, kitap okumak rahat ve biraz klasik bir dekorasyon.

Hem Modern Hem Canlı Bir Tarz

hem modern hem canlı

Eğer bej kullanmak istiyor ama sende mevcut olanı enerjinin İç mekanda görünmesini istiyorsanız, üstelik dekorasyonun kasvetli bir hava vermesini istemiyorsanız dekorasyon budur. sadece senin için.

Duvardaki çağdaş tablo ve sehpanın üzerindeki nesne, camdan yapılmış modern sehpayı mükemmel bir şekilde tamamlıyor.

Bal yastıklı kanepe ve yumuşak halı ile bu dekorasyon günlük hayatta kullanılabilir. kendini şımartmak istemek insanlara hitap ediyor. Kim işten eve gelip kendini bu koltuğa attığında tüm yorgunluğunu üzerinden atmaz ki? Üstelik içindeki enerjiyi de kaybetmeden.

Tepeden Tırnağa Uyum ve Zarafet

baştan ayağa uyum ve zarafet

Burada yine mavi ve bej birlikte kullanılmış ama bu süsleme için kelimeler yetersiz kalmış.

Berjer koltuklar ve puflar biraz parlak mavi, aynı şekilde halı koltuklarla uyumlu ama onları gölgede bırakmasın diye biraz daha uçuk mavi, duvar kağıdı ve büyük kanepede bejin farklı tonlarında kullanılmış.

Camlar dekorasyonun etkisini güçlendirir. Ortaya çıkan görüntü tam olarak makalenin başlığında belirtildiği gibidir. uyum ve zarafet. çok klas ve asla kitsch. Uzun yıllar kullanılabilecek bir dekorasyon tarzı. Mavi tonları sevenler için çok iyi bir seçim

Alışılmadık Bir Dekorasyon İsteyenler İçin

benzersiz dekorasyon

Bej seviyorsanız, ancak ağırlıklı olarak bej sevmiyorsanız, tamamlayıcı olarak bej kullanın Eğer öyle diyorsan; Son derece dingin olan bu dekorasyon tam olarak sizin için doğru seçim.

Yerde kilim desenli halılar, safran sarısı koltuklar, lacivert yastıklar ve bej yer karoları ile ortaya çıkan görüntü evrensel standartlarda ve her türlü evde kullanılabilir. küçük evlerde ayrıca kullanılabilir minimal ama derin bir dekorasyon.

Bej rengi burada tüm renklerin birbiriyle uyum içinde olmasını sağlar. Böyle olunca iddialı ama özgün bir tarz ortaya çıkıyor. Son derece sıradışı ve enerjik. Mavi duvar kağıdı ve aynalar hem odaya derinlik katıyor, hem renk uyumunu tamamlıyor hem de koltukların ve halının ön plana çıkmasını sağlıyor.

Bej Renginin Yeşil Mobilya ve Duvarlarda Kullanımı

mobilya-yeşil-duvarlar-bej

Aşırı boyutta fonksiyonelaşırı boyutta rahat ve son derece ergonomik bir oturma odası dekorasyonu.

Oturma grubu, alışılmışın dışında ve ergonomik bir tasarım ve canlı bir yeşil tonu ile seçilmiştir. Modern yemek masaları oldukça şıktır. Duvardaki ayna tasarımı ile oldukça modern bir dekoratif objeye dönüşmüş ve dekorasyonu tamamlamıştır. Bej duvar kağıdı hem odaya soft bir görünüm vermiş hem de koltuk takımının görünür olmasını sağlayarak tüm dekorasyonu tamamlamıştır. minimalist Dekorasyon tarzını sevenler için son derece doğru seçim.

Hem Hareketli hem Cıvıl cıvıl

hem-canlı-sivil-sivil

Doğada bulunan hemen hemen tüm renklerin kullanıldığı modern bir tasarım.

Burada bej perdelerde ve Duvar boyasında kullanılmış, mavi boyalı dekoratif bölümü ön plana çıkararak sahnede çok şık ve gözü yormadan durmasını sağlamıştır.

küçük odalarda, yalnız yaşayanlar için Böyle bir dekorasyon en doğru seçeneklerden biridir. Benzerlerinden net bir şekilde ayrılan ergonomik ve fonksiyonel bir dekorasyon tarzına sahiptir. Gözü yormaz aynı zamanda fazla yumuşak kalarak enerjiyi düşürmez. Kadın erkek, genç yaşlı herkesin tercih edebileceği bir salon dekorasyonu diyebiliriz.

Saraylara Layık Bir Dekorasyon

saraya yakışır-dekorasyon

Bazı insanlar daha gösterişli, nostaljik ve saray ihtişamında mobilyaları tercih eder. Bu tarzı sevenler için bu oturma grubu zamanın dışına çıkmış gibi görünüyor.

Bej rengi kullanmak istemeyen ama ihtişamından da vazgeçmek istemeyenler için çok doğru bir seçimdir. Tepeden tırnağa bej kullanmak Bu tarzda harika bir dekorasyon nasıl yapılır diye sorarsanız en güzel örnek tam size göre. Tüm misafir salonları için kullanılabilir.

Romantik, Naif ve İnce

romantik-naif-incelik

Bazı insanlar daha hassas ve daha saftır. Siz de böyle biriyseniz işte size bunu yansıtabileceğiniz son derece trend bir dekorasyon stili.

Hayır, böyle diyor. Hiçbir detay unutulmadı. Aslında o kadar özel ki kullanmaya kıyamazsınız. Üstelik mor ve bej renkleri nasıl kullanılır ve eşsiz bir dekorasyon nasıl yapılır diye sorarsanız cevabı bu görselde bulabilirsiniz.

Bu yazımızda oturma odaları için örneklere yer vermiş olsak da mutfak, banyo, yatak odası gibi alanlarda soft bir seçim yapmak istiyorsanız tabi ki. bej rengi Bunu kullanarak çeşitli şekillerde dekore edebilirsiniz.

Salon dekorasyonu için farklı tarzlar düşünüyorsanız aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın