Dekorasyonda Renk Uyumu İçin Örnekler

Mekan dekorasyonunda karşılaştığımız hatalardan en önemlisi objelerin bütünlüğündeki renk uyumuna dikkat etmemek. Ancak kıyafetlerimizi alırken ya da giyerken nasıl kombinler yapıyorsak, evimizi dekore ederken de kombin yapmaya özen göstermeliyiz. Peki dekorasyonda renk uyumunu, eşyalar arası kombini nasıl yaparız? Cevap çok basit:

Öncelikle beğendiğimiz ve evimizde görmek istediğimiz renkleri seçiyoruz. Bu renklerin nerelerde kullanılacağını yazdığımız bir liste yapıyoruz. Alandaki nesneleri hangi renklerde görmek istediğimize karar veriyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta tek renk üzerinde çok durup odayı boğmamak. Küçük odalarda dekorasyon çalışması yapıyorsak koyu renk tonlarını çok fazla kullanmamalıyız. Küçük odalarda koyu renklerin kullanılması odanın olduğundan daha küçük görünmesini sağlayacaktır. Küçük odalarda en çok yer kaplayan duvar ve zeminlerde açık renk tonlarını kullanabilir, koyu tonlarda obje ve objeler tercih edebilirsiniz. ne dedim ve dekorasyonda renk uyumu Konuya açıklık getirmek için örnekler üzerinden gitmekte fayda var diye düşünüyorum…

Küçük salon dekorasyonunda köşe koltuk takımları kullanmak odanın ferah görünmesini sağlayacaktır. Örnekteki gibi perde ve yastıkları, koltuk takımı ve halıyı ya da halı ve yastıkları aynı renk tonlarında seçerek renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

Yastık ve çiçeklerle de renk uyumu yakalayabilirsiniz.

Koltuk takımı ve perde ile aynı renk tercih edilerek renk uyumu sağlanabilir.

Renk uyumunu sağlamak tüm odalarda aynı mantıktır. Dekorasyon dediğimiz olay zaten; Çok fazla eşyaya yer vermeden, doğru olanı doğru yerde, diğer eşya veya objelerle renk bütünlüğü sağlayacak şekilde kombin etmektir.

Dekorasyonda renk uyumu için diğer örneklerimiz…

Ayrıca ilginizi çekebilir

Salonda Hangi Renkler Kullanılmalı?

Salon Dekorasyon Fikirleri

Oturma Odamı Nasıl Güzelleştirebilirim? Salon Dekorasyon Önerileri

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın