Dekorasyonu İle Büyüleyen En Güzel Oteller

Şehirlerin yoğun temposundan kaçmak isteyenler için dekorasyonuyla göz dolduruyor. en iyi oteller Bulması zor olduğu kadar önemlidir. Çünkü insanlar bir otele dinlenmek ve tatil yapmak için gittiklerinde kendilerini evlerinde hissetmek yerine kendilerini farklı, huzurlu bir yerde hissetmek isterler.

Yorucu şehir hayatından bir günlüğüne kaçmak ve dinlenmek isteyen bir kişi için konaklanacak en güzel oteli seçmek asıl meseledir.

Peki insanlar en güzel oteli seçerken nelere dikkat ediyor? Şu anda bir dekorasyon sitesinde olduğunuzu hatırlamış ve konumuzdan tahmin etmiş olabilirsiniz.

En güzel otellerin seçiminden övgü alıyoruz ve kriterler; otel dekorasyonu olduğunu iddia ediyoruz. Evet, tatil için yer arayan kişiler için konaklama fiyatından çok otel dekorasyonu daha da önemlidir.

Kişi tercih yaparken önce tasarıma ve dekorasyona sonra sunulan imkanlara bakar ve fiyat-fayda analizi ile karar verir.

Bu yazımızı hem otel işletmesi sahibi hem de tatili için konaklanacak en iyi otelleri arayan kişiler tarafından okunacağını düşünerek hazırlamak ve bilgi vermek istedik.

Otel Dekorasyonunda Görünüm Önemlidir

böyle bir otel dekorasyonu öyle yapmalısınız ki konaklama arayan kişi dışarıdan bakınca etkilensin. Otelin dış cephesinde nasıl bir tasarım kullanacağınıza karar verirken bulunduğunuz yerin yerel ve turistik yapısına uygun bir model seçebilirsiniz.

Örneğin; Orman ve göl tatili tercih noktasında bir otelin dış tasarımında ve iç dekorasyonunda ahşap ve doğal taş gibi malzemelerin ön planda olması beklenebilir.

Bu açıdan en güzel oteller için ilk tavsiyemiz:

Bolu Abant Gölü Tabiat Parkı “Yeşil Ev”

Yeşil Ev, Abant’ın eşsiz doğasına uygun olarak farklı dekorasyon formlarında tasarlanmış huzurlu bir tatil yeridir.

Masal Evi, Rüya Evi, Uykulu Ev, Utangaç Ev, Neşeli Ev gibi 10 farklı isim altında uygun aksesuarlarla dekore edilmiş odaları bulunan bu mekan, otel dekorasyonu için fikir arayanlar için bir örnek olabilir. huzurlu bir tatil için kalın.

Otel Dekorasyonunda Odaların Şehrin Dokusuna Uygunluğu

Tarihi bir gezi planı içerisinde olan kişi, tarihine yolculuk yapabileceği, şehrin dokusuna uygun tasarım ve dekorasyona sahip bir otelde konaklamak isteyecektir. Bu açıdan şehrin tarihi dokusuna uygun bir otel dekorasyonu daha etkili olacaktır.

Örnek olarak Kapadokya ve Safranbolu’yu ele alalım.

Birşey; Peribacaları, yer altı şehirleri ve kayaların içine oyulmuş evlerin ünlü mimari yapısı ve kesme taşların hakim olduğu gizemli, sakin bir şehir.

Öte yandan ahşap işçiliğinin ön planda olduğu tarihi evleri ile ünlü huzurlu bir şehirdir.

Her iki şehre de iş ziyaretleri dışında kim gelirse gelsin, şehrin tarihi dokusuna ve yerel mimarisine uygun bir otelde konaklamak isteyeceğine eminiz. Böylece tarih sadece görerek değil, yaşayarak hissedilebilir.

Bu bakımdan dekorasyonu ile büyüleyen en güzel oteller için ikinci tavsiyemiz:

Nevşehir Uçhisar ”Kapadokya’da Argos”

Argos in Cappadocia mağara ve kesme taştan oluşan dış cephe tasarımı ve oda dekorasyonu ile bulunduğu şehrin mimari yapısına uygun olarak tasarlanmıştır.

Ayrıca mağara oda içerisinde bulunan özel havuzu ile farklı bir duygu uyandıran bir tasarıma sahiptir.

Dekorasyonuyla büyüleyen en güzel oteller için üçüncü tavsiyemiz:

Safranbolu, Tarihi Ahşap Evler Şehri ”Akbulut Konak”

Akbulut Konak, Safranbolu’nun yöresel yapısına uygun mimaride, ahşap işçiliği ön planda, dönemin tarihini yansıtan aksesuarlarla tasarlanmış bir otel dekorasyonuna sahiptir.

Huzur arayanlar için doğru seçim olabilir.

Kış Turizminin En Sıcak En İyi Otelleri

Kayak merkezleri ve oteller kış turizmi tutkunlarının vazgeçilmezidir. Soğuk havalarda karda kayak yapmanın keyfini çıkardıktan sonra, sıcak bir ortamda ikindi çayı eşliğinde karla kaplı dağları izlemek hem fiziksel hem de görsel olarak huzur verici olacaktır.

Masaj, havuz gibi aktivitelerle yorucu iş temposunun ardından dinlenmek isteyen kış turizmi tutkunlarının ilgisini çekebilir.

Bu doğrultuda dekorasyonu ile büyüleyen en güzel oteller için dördüncü tavsiyemiz:

Bolu Kartalkaya ”Kaya Palazzo Ski & Mountain Resort”

Türkiye’nin gözde kayak merkezlerinden biri olan Kartalkaya’da 2 bin 200 rakımlı Bolu, Köroğlu Dağları’nın zirvesinde yer alıyor. Dekorasyonuyla büyüleyen en güzel dördüncü otel ”Kaya Palazzo Kayak ve Dağ Tesisi”.

Otel; Ahşabın doğallığı, kahverenginin sıcaklığı, kaliteli mobilya ve aksesuarları ile kış turizmi için sıcak bir konsept ile tasarlanmıştır. Şömineli ve jakuzili süitinizden çıkmak istemeyebilirsiniz.

Yaz Tatili İçin Butik Otel Dekorasyonu

Yaz aylarında tarihi bir gezi yaparken hem temiz denizde yüzmek hem de dinlenmek isteyenler için tarihi dokuya ve yerleşime sahip adalar tercih edilebilir.

Bu tür adalarda lüks dekorasyona sahip kalabalık oteller yerine küçük, tatlı ve sade dekorasyonlara sahipler. butik oteller Daha rahat ve keyifli olacak.

Butik otel dekorasyonu ile büyüleyen en güzel oteller yazımız için beşinci önerimiz:

Ayvalık Cunda Island ”Fora Hotel”

Dar taş sokakları arasında tarihi evleri, kiliseleri ve temiz denizi ile dikkat çeken Balıkesir ilinin Ayvalık ilçesine bağlı bir bölgedir. cunda adası; Hem denize girmek hem de tarihi bir gezi yapmak isteyenlere tavsiyelerimiz arasındadır.

Türkiye’nin ilk boğaz köprüsü sayesinde adaya karayolu ile ulaşabilirsiniz.

Cunda Adası konaklama açısından diğerinden daha güzeldir. butik otellere mal sahibi.

Adadaki güzel oteller arasında en çok tercihimizi ve dekorasyonumuzu yapıyoruz. Fora Otelberi kullanıyoruz. On sekiz odası bulunan otelin sunduğu hizmetler arasında sauna, Türk hamamı ve bisiklet kiralama yer alıyor.

Yayla Turizminde Ahşap Otel Dekorasyonunun İzleri

Yayla turizmi denilince akla ilk gelen Karadeniz bitki örtüsünün en yoğun hissedildiği Rize ilidir. Ayder Yaylası geliyor

Temiz orman havası ile yürüyüş yapmak ve şelale seslerini dinlemek isteyenlerin tercih edeceği, doğanın kalbinde bir yerdir.

Doğa ile iç içe böyle bir alanda doğal olmayan bir otel dekorasyonu, bölgeyi ziyaret edenlerin ilgisini çekmeyebilir.

Odaların şehrin dokusuna uygunluğu başlığı altında anlattığımız gibi doğal otel dekorasyonu ile ifade etmek istediğimiz; Ormanın göbeğinde bir bölgeye tatil için gelenler ahşap otel dekorasyonu izlerini görmek isteyecektir.

Ahşap otel dekorasyonunun izlerini taşıyan, doğanın kalbindeki en güzel oteller yazımız için altıncı önerimiz:

Rize Ayder Yaylası ”Ayder Doğa Resort”

Ayder Doğa Resort; 1350 rakımda, ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı Ayder Yaylasıen güzel şelalelerinden biri katran şelalesi Karşısında yer alan ahşap oda dekorasyonuna sahip bir oteldir.

Otel otuz odaya sahiptir. Sunduğu hizmetler arasında yer alan Türk hamamı ve sauna, Karadeniz’in temiz orman havasında yapacağınız doğa yürüyüşünün ardından ilginizi çekebilir.

Her biri etkileyici dekorasyona sahip altı otelin yer aldığı yazımızı işletme sahiplerinin otel dekorasyonu konusunda fikir sahibi olması ve keyifli bir tatil için konaklayabilecekleri en güzel oteli arayan tatilcilerin faydalanması için hazırladık. .

Eklemek istediğiniz dekorasyonu ile büyüleyen otelleri burada bulabilirsiniz. yorum yaparak paylaşabilirsin.

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın