Ev Dekorasyonunda Buz Beyazı Renkleri Kullanımı

ev dekorasyonunda buz beyazı Diğer renklerin kullanımı ve evinizin havası hakkında ipuçları verir. Buz beyazı özellikle yaz aylarında oldukça popüler bir renktir. Buz beyazı ve kanepe renklerini kombinleyerek oldukça ferah ve sade mekanlar yaratmak mümkün.

Ev dekorasyonunda istenilen ruh haline göre farklı renkleri farklı renkler ile kombinleyerek çok farklı bir hava yaratmak mümkündür. Beyaz renk ile az miktarda mavi karıştırarak duvardaki buz beyazı rengini elde etmek mümkünken, hazır buz beyazı duvar boyası olarak da satılmaktadır. Son zamanlarda mobilya üreticilerinin buz rengi mobilya üretimine önem verdiğini gözlemliyoruz.

Duvarda Buz Beyazı Kullanımı

Buz beyazı renginin ev dekorasyonunda duvarda kullanımına örnek

Buz beyazı, Akdeniz tarzı bir ev dekore etmek istemeyen kişilerin oldukça fazla tercih ettiği bir renktir. Buz beyazı evin her odasında kullanıma uygun bir renktir. Özellikle sadelikten ve rahatlıktan yana olanların tercihi olan buz beyazı rengi her zaman en sevilen duvar boyası olmuştur.

Salon ve yatak odalarında çok tercih edilir buz beyazı rengi Deniz mavisi ya da toprak renklerinin açık tonları ile kombine edilmektedir. Duvar rengi evde kullanılacak her eşyanın rengini belirleyen bir renktir.

Beyaz oldukça yansıtıcı bir renk olduğu için odada kullanılan renkleri yansıtarak o tonlarda kendini gösterir. Beyaz duvar boyası ile mavi renkli eşyaları tercih ederseniz duvarlarınızın rengi mavi olurken, odada pembe kullanmak duvarların rengini yansıtacağı için pembe alt tonlu beyaz gibi duracaktır.

Kahve tonlarındaki rengi yaygın olarak kullanırsanız beyaz duvar boyanız kahveyi yansıtacağı için bej gibi duracaktır. evde buz beyazı Bunu kullanmak çok parlak alanlar elde etmenizi sağlayacaktır. Yatak odasında tercih edilen buz beyazı duvar rengi, yatak odasının oldukça aydınlık ve ferah görünmesini sağlayacaktır.

Dolapların ve saklama alanlarının en sık kullanıldığı yatak odasında dolaplardan dolayı oldukça dar alanlar bulunmaktadır. Bu dar alanları en kullanışlı ve geniş göstermek için mutfakta açık renkler tercih edilmelidir.

Özellikle buz beyazı tercih ettiğiniz duvar rengine uygun olarak beyaz dolap kullanımı ile oldukça ferah alanlar yaratabilirsiniz. Genellikle buz beyazı ile tercih edilen akdeniz stili yaygın olarak kullanılmaktadır. Buz beyazı ile kullanacağınız açık renk kanepe renklerinde yeşilin pudra pembesi, bebe mavisi, nane yeşili ile kombinlenmesi ile oldukça sıcak bir Akdeniz tarzı yatak odası elde edebilirsiniz.

Evde buz beyazı rengi kullanmak Odalarda kullanılacak eşyaların belirlenmesinde önemli rol oynar. Akdeniz tarzı bir yatak odası kullanmayı tercih etmiyorsanız ya da salonda buz beyazı kullanmak istiyorsanız kahverengi, bej ve griyi tercih ederek oldukça klasik ama modern, konforlu ama şık mekanlar yaratmanız mümkün. ayrıca yüksek tonlarda olun.

Buz Beyazının Mobilyalarda Kullanımı

Ev Dekorasyonunda Mobilyalarda Buz Beyazı Renklerin Kullanımı

Buz beyazı, özellikle yatak odası ve oturma odası mobilyalarında mekanı daha geniş ve ferah göstermek için tercih edilen bir renktir. Buz beyazı mobilyalar, buz beyazı duvarlarla da çok şık. Sadece mobilyalar için buz beyazını tercih etmek isteyenler duvarları grinin açık bir tonu olan açık taş rengine de boyayabilirler.

Çakıl taşının tercih edildiği banyo duvarlarında buz rengi banyo mobilyaları ile koyu griye yakın bir renk olarak tanımlanan antrasit rengi de oldukça uyumlu bir bütünlük yakalayacaktır. Buz beyazı mobilyalar ile kullanılacak kahve tonları ile oldukça soft bir oturma odası veya yatak odası elde edilebilir.

Mutfakta buz beyazı Özellikle mutfak dolaplarında çok tercih edilen bir renktir. Mutfak çok aktif bir alandır. Tezgahlar, duvarlar, fayanslar, dolaplar, beyaz eşyalar, küçük ev aletleri mutfağı oldukça karmaşık ve dağınık gösterse de bu yeterlidir, bu nedenle mutfakta çok az renk kullanarak çok stabil bir mutfak yaratmak mümkündür.

Buz beyazı dolaplar tercih edilirken, buz beyazı fayanslar ve ahşap kullanılan yeni nesil tezgahlar ile oldukça sade ve şık bir görünüm elde edilecek. Buz beyazı fayanslar ve siyah harç kullanılarak çok modern bir görünüm elde edilebilir.

Mutfakta kullanılacak beyaz eşyaların renkleri ile uyumlu olması için gri zemin üzerinde siyah tercih edilmesi mutfağın oldukça modern görünmesine yardımcı olacaktır. buz beyazı renkleri Ortamı oldukça sakin ve huzurlu hale getirecektir.

Buz beyazı dolapların ve fayansların kullanıldığı mutfakta renkli bir duvar kullanmak mutfağa oldukça modern bir görünüm kazandıracaktır. Genellikle mutfakta sadece bir duvar boş bırakılır.

Bu, masanın yerleştirildiği duvardır. Bu duvarı çok farklı bir renge boyayarak çok farklı bir tarz elde edilebilir. Mercan, yeşil ve mor renkler kullanılarak oldukça sıcak bir ortam elde edilirken, kahverengi, kiremit ve haki kullanılarak oldukça klasik bir mutfak oluşturulabilir.

Oturma Takımlarında Buz Beyazı Kullanımı

Buz beyazı renginin oturma grubunda kullanımına örnek

Koltuk takımı oturma odası ve oturma odasında en çok yer kaplayan mobilyadır. Özellikle buz beyazı koltuk takımında bazı sıkıntılar yaşamanız mümkün. Oturma odasında buz beyazı kullanımı Özellikle duvarlar, koltuk takımları ve mobilyalar için tercih edilen bir renktir.

Buz beyazı koltuk takımı kullanıldığı alanı oldukça geniş ve ferah gösterecektir fakat lekeyi oldukça net gösteren buz beyazı koltuk takımında tercih edilecekse leke tutmayan kumaşlar tercih edilmelidir. Kanepe renk ailesi ile birlikte buz beyazı koltuk takımları tercih edilmelidir.

Böylece oldukça uyumlu bir ortam elde edilmiş olacaktır. Buz beyazı ile koyu tonlar kullanılırsa çok zıt renklerle kombinlendiği için ortam gözü yoracaktır. Buz beyazı pudra pembesi, nane yeşili, bebe mavisi ile kombinlenirse çok sıcak bir ortam elde edilir.

Buz beyazı bir oturma grubu kullanmak istiyorsanız ona uygun duvar rengini belirlemek için bu yazımızı inceleyebilirsiniz: https://dekorekrani.com/soru-120-beyaz-koltuklar-ve-mobilyalar-ile-uyumlu-duvar -renkler/

Genellikle oturma odasında tercih edilen bu renkler yerini salonda oldukça soft olması gereken kahverengi toprak tonları ve beje bırakıyor. Salonda daha klasik bir kullanım tercih edildiğinden salonda bu renkleri kullanmak oldukça doğru olacaktır. Buz beyazı koltuk takımlarını tercih edenler buz beyazı, bej ya da çakıl duvar rengini seçmelidir.

En önemli noktalardan biri, Buz beyazı rengini evde kullanmak evden daha fazlası geniş ve ferah gösterecek. Özellikle küçük evlerde ya da odalarda buz beyazı rengi oldukça huzurlu ve enerjisi yüksek evler sunmaktadır.

Buz beyazı ile farklı kombinler hakkında diğer yazılarımız:

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın