Evinizde Olması Gereken Hobi Aletleri

Boş zamanınızı en iyi şekilde değerlendirmek için çeşitli teknik hobilerle uğraşmaya karar verdiniz. Bu hobiler ahşap üzerine; tespihAhşap Yüzük, Oyuncak, Masa, Kabine yapma veya Boyama camı, Cam İşleme ve diğer hobiler. Hobilerinizi gerçekleştirmek için bazı araçlara ihtiyacınız var.

Bu yazıda üzerinde duracağımız konu bu hobiler içindir. Evinizde Olması Gereken Hobi Gereçleri olacak. Unuttuğumuz, belki de hiç bilmediğimiz araçlar olabilir. Bu araçlar hakkında yorum yapıp bizi ve hobicileri bilgilendirirseniz çok memnun oluruz.

Not: Evinizin boş bir odasını veya bir köşesini hobi alanı olarak belirlerseniz hobilerinizi gerçekleştirirken daha motive hissedebilirsiniz.

Hobilerinizi yaparken kullandığınız kesici ve delici aletlerden kendinizi korumaya özen gösterin, iş güvenliği ekipmanlarını kullanmayı ihmal etmeyin.

1. Yapboz Testere

İlk aracımız; Ahşap dolap yapımında kullanabileceğiniz ahşap masa genel olarak tahtaları kesmenize yardımcı olacaktır. Yapboz Testere.

2. Matkap

İkinci aracımız; ev tadilatı, masa yapımı, duvar delme, vidalama ve dolap yapımında size yardımcı olacaktır Delmek. Matkabı tamir etmeniz ve çalışmanız gerekiyorsa Matkap Tezgahı (Tezgah) veya bir kolon matkabı satın almayı seçebilirsiniz.

Bazı haklar toolstop tarafından saklıdır

  • Matkap, vidalama işlerinizde de yardımcı olacaktır, ancak biraz ağır olabilir. Bu yüzden Akülü Tornavidalara da göz atabilirsiniz.

3. Gravür Aracı

Üçüncü aracımız Gravür AracıAhşap ve metal konusunda hobi atölyelerinde olması gereken delme, kesme, talaşlı imalat, zımparalama, taşlama ve daha birçok konuda yardımcı olur. Oyma aleti ile tespih, maket işleri (model gemi vb.), ahşap oyuncaklar ve diğer ahşap işleri rahatlıkla yapabilirsiniz. Dahası Çam ve Gümüş rengi Ayrıca üzerine nakış yapabileceğiniz kısımlara sahiptir.

4. Ahşap Torna Makinesi

Dördüncü aletimiz, her ahşap meraklısının evinde olması gereken bir alettir. Ahşap Torna Makinesi. Bu aparat ile masa, sandalye ve sehpa ayakları, ahşap şamdan, tokmak, ahşap halka, tesbih ve daha birçok şey yapabilirsiniz.

  • Ahşap Torna ve Oymacı ile bundan sonra yapabilecekleriniz tespih yapımı orada.

tespih yapımı

tespih yapımında Torna Makinesi ve Oymacı aracı kullanabilirsiniz. Ek olarak Zımpara ve Taşlama Makinası Ayrıca seçebilirsiniz. Bir Matkap Tezgahı alırsanız, bir zımpara makinesine ihtiyaç duymadan, oymacıyı bir matkap gibi sehpanın üzerine yerleştirerek tesbih boncuklarını zımparalayabilirsiniz. Yine farklı bir sabitleme yöntemi olarak oyma aletini bir mengeneye sıkıştırarak çalışabilirsiniz.

  • Ustalarının anlatımıyla video çeken tespihler…

5. Saç Testere Makinası

Beşinci aletimiz tahta halkalar, tahta oyuncaklar yapmak ve ahşabı şekillendirmek için kullanışlıdır. Saç Testere Makinası. Ayrıca kontrplak, mdf ve diğer ahşap malzemelerden şekiller yapmanıza yardımcı olacaktır.

6. Elektrikli Zımpara Makinesi

Altıncı aracımız, marangozlar için olmazsa olmaz bir alet olan bir masadır. Elektrikli Zımpara Makinesi. Bu araca para harcamak istemeyenler hırdavatçılarda rahatlıkla bulabilirler. El Zımpara Makinesi alabilirler.

  • sonraki hobilerimiz Ahşaba Fotoğraf Aktarımı, Boyama camı ve Bardağa Peçete Transferi.

7. Ahşaba Fotoğraf, Cama Peçete Transferi

Yedinci; Ahşap üzerine fotoğraf aktarmak ve cam üzerine peçete yapıştırmak isteyenler için Aktarım Tutkalları. Hobi mağazalarından veya internetten temin edebilirsiniz. Bu konuda detaylı bilgi için mutlaka Ahşaba Fotoğraf Aktarımı Ayrıca makalemizi okuyun.

8. Cam Boyama

Son olarak sekizinci aracımız; Boyama camı olacak olanlar için Sünger Fırça ve özel Cam Boyaları..

  • Cam boyama nasıl yapılır ve nelere dikkat edilmesi gerektiğini videodan öğrenebilirsiniz.
  • Bu listeye eklemek istediğiniz hobi araçlarını yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Özellikli resim: Bazı haklar toolstop tarafından saklıdır

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Geribildiriminiz bizim için değerlidir.

Yorum yapın