Home Ofis Dekorasyon Fikirleri ve Modelleri

Son yıllarda gelişen teknoloji sayesinde birçok işin evden yürütülmesi mümkün hale geldi. Özellikle pandemi döneminde bunu yoğun bir şekilde yaşamak zorunda kaldık. Önümüzdeki dönemde çalışanların fiziksel ofis ortamından ziyade home ofis ortamında çalışmasının yaygınlaşacağı görülüyor.

Bir odayı ofise çevirip ev rahatlığında işlerinizi yürütürken, keyifli bir çalışma alanı tasarımı açısından home ofis dekorasyonu ayrı bir önem taşır.

Ev Ofis Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Duvarlar ve Renkler

Home ofis dekorasyonunda duvarların renginin gri – beyaz renk damlaları veya bej – kahverengi renk damlalarından seçilmesine özen gösterilmelidir.

Enerjinizi artıracak pastel mavi veya yeşil tonlarından dilediğiniz bir rengi bir duvar boyası olarak kullanabilirsiniz.

Çalışma alanınızla ilgili ya da sizi motive edecek tabloları duvarlara asabilirsiniz.

Mobilya ve Eşyalar

Home ofis dekorasyonunda dikkatinizi artırmak için dikkat dağıtan ses ve renkli aksesuarlar kullanılmamalıdır.

Tercih edilecek masa ve sandalyenin oturma yüksekliğine dikkat edilmelidir. Masa ölçüleri odanın büyüklüğüne ve yapılan işin niteliğine göre seçilmelidir. Sandalyede bel desteği ve yükseklik ayarı bulunmalıdır.

Çalışma kitaplarınızı ve dekoratif aksesuarlarınızı koymak için kitaplık kullanabilirsiniz.

Işık ve Aydınlatma

Aydınlatma yeterli bir aydınlatma seviyesinde olmalıdır. Masa yerleşimi gün içerisinde gün ışığından mümkün olduğunca yararlanılabilecek şekilde yapılmalıdır. Lambaderler, masa lambaları ve led aydınlatmalar kullanabilirsiniz.

Isı ve Yalıtım

Home office yapacağınız odada ısı ve ses yalıtımı da oldukça önemlidir. Gürültü ve ısı seviyelerinin odaklanmanıza uygun olduğundan emin olmak için özen gösterilmelidir.

Ayrıca ilginizi çekebilir

En İyi Örneklerle 7 Adımda Ofis Dekorasyonu

6 Etkili Ofis Dekorasyon Önerisi

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın