Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Küçük yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun cevabı aslında sandığınız kadar karmaşık ve zor değil! Tek yapmanız gereken siz odanızda dinlenirken size huzur verecek dokunuşları yapmak. En güzel dekorasyon çalışmaları, göze ve kalbe hitap eden en güzeli yakaladığınız anda tamamlanacaktır. Nasıl?

🚩Benzer İçerikler:

  • Güzel ve Farklı Salon DekorasyonuGüzel ve Farklı Salon Dekorasyonu
  • 30+ Yatak Odası Dekorasyon Örneği30+ Yatak Odası Dekorasyon Örneği
  • Yatak Odası DekorasyonuYatak Odası Dekorasyonu
  • Salon Dekorasyonu Ne Kadar Küçük Olmalı?Salon Dekorasyonu Ne Kadar Küçük Olmalı?
  • Yatak Odası Renkleri Nasıl Olmalı?Yatak Odası Renkleri Nasıl Olmalı?
  • Salon Dekorasyonu Ne Kadar Sade Olmalı?Salon Dekorasyonu Ne Kadar Sade Olmalı?

Fotoğraf Tobi Fairley Interior Design – Çocuk odası tasarımı için ilham alın

Küçük yatak odası dekorasyonu yaparken yer darlığı eşyaları yerleştirmede karşılaşacağınız ilk engel olacaktır. O zaman odanızı ekonomik bir şekilde tasarlamanın birkaç pratik yolunu bulmanızda fayda var. 5 Adımda Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Ne Kadar Başarılı Olmalıdır?

Photo by Ragsdale Design & Remodeling – Yatak odası tasarımı için ilham arayın

Fotoğraf: Butter Lutz Interiors, LLC – Yatak odası tasarım fikirleri arayın

Evet, yatak odanız sizin en önemli ve özel alanınızdır. Evdeki benliğinizi yansıtacak en önemli aynadır aslında. Fakat alan yetersizliğinden dolayı odanızı istediğiniz şekle sokamıyor musunuz? Aslında küçük ve basit dokunuşlarla odanızı hayallerinizdeki forma sokmak oldukça eğlenceli ve basit olacak. İşte küçük yatak odanızda mutlaka değiştirmeniz gerekenler!

1- Duvar Renklerinde Açık ve Canlı Seçimler Yapın!

Fotoğraf: Jula Cole Design – Daha fazla yatak odası fikri

Öncelikle dar bir alanı geniş ve ferah göstermenin ilk yolu duvar rengini değiştirmektir. Koyu renkli duvarlar, oda küçük olsa da odayı daraltacaktır. Aynı zamanda odayı karanlık gösterecek ve oldukça kasvetli bir atmosfere neden olacaktır.

Beyaz, pudra, çok açık mavi tonları, bej tonları ve beyaza yakın her ton odanız için en iyi alternatifler olacaktır. Bu sayede odanız olduğundan daha aydınlık ve çok daha büyük görünecektir.

2- Yatak Odası Mobilyaları İçin Özel Tasarım Çalışmalara Yer Verin!

Fotoğraf: GPI Builders, Inc – Yatak odası fotoğraflarına göz atın

Yatak odanız küçük mü ve yatak odası mobilyaları odaya sığmıyor mu? Yoksa yatak ve mobilya boyutları oda için çok mu büyük? O zaman yapmanız gereken bu mobilya ve yatağı değiştirmek. Odanızın büyüklüğüne uygun bir yatak her zaman odada daha fazla yer açacaktır. Odanızın ölçülerine göre yapılmış özel bir yatağa sahip olmak aslında durumu çok iyi kurtaracaktır. Hatta maddi olarak büyük bir yük olacaksa odanızın büyüklüğüne göre ikinci el yatak bile bulabilirsiniz.

3- Küçük Yatak Odası Dekorasyonu Sizce Nasıl Olmalı; Depolama Alanları Yaratın!

Photo by W Design Interiors – Yatak odası fikirlerine göz atın

Küçük alanlardaki en büyük sorun depolama sorunudur. Küçük odadaki alanların dağınıklık ile dolmaması için yatak odasında mutlaka saklama alanları oluşturmalısınız.

Bu nedenle küçük yatak odası dekorasyonunda özellikle duvarlar çok önemli bir rol oynamaktadır. Çeşitli raflar ile komodinlerin yaptığı işler telafi edilebilmektedir. Özellikle gardıroplar için duvara monte modeller tercih edilebilir. Kişiye özel bir yatak yapacaksanız, yatağın altına kıyafetleriniz veya diğer ihtiyaçlarınız için gerekli çekmeceleri yaptırabilirsiniz. Bu çalışma yerden tasarruf sağlayacaktır.

4- Dekoratif Aydınlatma Kullanın!

Photo by Lifestyle by Stadler – Yatak odası tasarım ilhamını keşfedin

Evet, küçük yatak odası aydınlatmasına geldik! Unutmayın, bir oda ne kadar aydınlıksa o kadar geniş ve ferah görünecektir. Bu nedenle küçük odanızda asla koyu ve renkli aydınlatma kullanmayın. En parlak ve beyaz ışığı kullanmak eşyalarınızın parlamasına ve alanın daha geniş görünmesine neden olur.

5- Tekstil Ürünlerinizi Modern, Sade ve Şık Seçeneklerden Yaratın!

Fotoğraf: Whitten Architects – Daha fazla yatak odası fikri

Yatak odanızda kullandığınız perde ve halılarda açık renklere yer vermeniz doğal bir ferahlık katacaktır. Perde ve halılarda seçeceğiniz açık tonların aksine koyu tonları yatak örtüsünde istediğiniz formda kullanabilir ve renk uyumu noktasında güzel bir duruş sergileyebilirsiniz. Bu adımlara dikkat ederek küçük yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı sorusunun cevabını bulmanız oldukça basit. iyi şanslar

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın