Mobilya Seçimi İçin Etkili Öneriler

Eviniz için mobilya seçerken nelere dikkat ediyorsunuz? Sizin için en önemli kriter nedir veya belli bir kriteriniz var mı? Aslında bunlar çok genel sorular ve net bir cevabı olmayabilir. Ancak mobilya almaya karar verdiğinizde nasıl seçim yapacağınızı bilmiyorsanız evinizin hangi köşesini alırsanız alın seçiminizi etkileyecek faktörler olabilir.

Renkler Evin Ruhunu Yansıtır!

Havayı, toprağı, hayvanları, doğayı ve hatta genel olarak hayatı sevmemizi, etrafımızdaki güzelliklere hayranlık duymamızı sağlayan yegane şeylerden biri renklerdir. Renkler her şeydir ve her yerdedir. Bazen kişiliğinizi bile yansıtabilirler. Bu nedenle eviniz için almayı düşündüğünüz mobilyalar renk açısından oldukça önemlidir. Hangi mobilyayı alırsanız alın evinizin dekorasyonu hakkında genel bir fikir verecek rengi özenle seçmelisiniz. Belirli bir renk tavsiyesi vermek doğru ve kesin sonuçlar elde etmenize yardımcı olmaz ancak seçim yaparken kişiliğinizi yansıtan, sevdiğiniz ve evinizde görmekten mutluluk duyacağınız renkleri seçmelisiniz. Ancak çok absürt renkler seçmek zamanla rahatsız edici bir hal alabilir. Evinizin geneline hakim olan renge göre seçimler yapabilirsiniz. Mobilyalarda birbiriyle uyumlu renkleri tercih ederek risk almadan daha garantili sonuçlar elde edebilirsiniz. Ama önemli olan her gün görmekten sıkılmayacağınız renkleri seçmeniz. Kontrastları seviyorsanız ona göre seçim yapabilirsiniz. Bazen zıtlıklar hoş ve çekici bir şıklık yaratabilir ama genel bir uyum yakalamak zordur. Bu nedenle böyle bir seçim yaparken dikkatli olmakta fayda var.

Evinizi İyi Tanıyın

Mobilya seçerken sadece beğendiğiniz için seçmemelisiniz. Evinizle uyumlu olup olmadığı da önemlidir. Kiralama yapıyorsanız alacağınız mobilyaların çoğu odaya ya da salona uyum sağlama potansiyeline sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konuyu göz ardı ederek bir anlık heves sonucu aldığınız mobilyalardan nefret etme noktasına gelebilirsiniz. Bu nedenle alışverişe çıkmadan önce evinizi iyi analiz etmeli, hangi eşyanın hangi noktaya gelebileceğinin ihtimallerini zihninize yerleştirmelisiniz. Bu sayede daha net kararlar alarak hem zamandan hem de paradan tasarruf edebilirsiniz. Aynı zamanda alışveriş yaparken ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz ama aslında ihtiyacınız olmayan bir şey için fazladan ödeme yapmak zorunda değilsiniz.

Kalite Ayrıntılarda Gizlidir

Almayı düşündüğünüz mobilya, renk ve ebatlarını düşünürseniz; Gelelim mobilya seçmenin bir diğer püf noktası olan kaliteye. Çünkü bir tasarımı oluşturan genel unsurlar ince detaylarda ortaya çıkar. Basitçe düşündüğünüzde tüm mobilyalar aynıdır, yatak yataktır veya masa masadır, hepsi aynı özelliklere sahiptir. Fakat detaylara dikkat ettiğinizde aralarındaki işçilik ve kalite farkını net bir şekilde gözlemleyebilirsiniz. Bu noktada bazen çok ünlü mobilya markaları anlamını yitirebiliyor. Çünkü ince detaylara ve işçiliğe değer veren, adı pek duyulmayan bir marka, yüksek satış rakamlarına ulaşamasa da zamanla başarıya ulaşacaktır. İşte burada güven sorunu devreye giriyor. İşte bu noktada marka konusu önemini yeniden kazanmaya başlar. Ürünü satın aldıktan sonra kısa süre içerisinde herhangi bir sorunla karşılaşmayacağınız ve servis çağırmak zorunda kalmayacağınız markalardan alışveriş yapmanız önemlidir. Buradan da görebileceğiniz gibi hizmeti olan markanın ürünlerini tercih etmeli ve ihtiyacınız olmasa bile herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda satış sonrası desteğe gerçekten güvenebilirsiniz.

Mobilya Fiyatları Konusunda Titiz Olmalısınız

Tabii en büyük detaylardan biri de fiyat konusu. Bazen doğal olarak ömür boyu kullanılabilecek mobilyalar için verdiğiniz paranın karşılığını almak istersiniz. Bu nedenle mobilya fiyatlarını iyi araştırmalı ve bütçenize en uygun mobilyayı seçmelisiniz. Bu tavsiyeler ışığında eviniz için bir seçim yapmak istiyorsanız; Hemen Koçtaş’a göz atabilirsiniz. Ruhunuzu yansıtacak etkileyici renk ve tasarımlara sahip mobilya modelleri ve evinizin dekorasyonu için tüm aksesuarlar şimdi Koçtaş’ta sizi bekliyor.

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Geribildiriminiz bizim için değerlidir.

Yorum yapın