Model Ev Dekorasyonu

Dekorasyon ile ilgili birçok yazı yazdım ve örnekler verdim. Kendimi tekrarlamak istemediğim için farklı yöntemler geliştirmeye çalışıyorum. Bu sebeple dekorasyon örnekleri yerine Model Evler hazırlayarak dekorasyon araştırması yapanlara faydalı olmaya çalışacağım. Bu yazımda yeni tarzımın ilki olarak Dekorasyonda bilmeniz gerekenlerden örnekler yardımıyla yaklaşık 130-140 M2 büyüklüğünde 3+1’den oluşan bir Model Ev tasarlayacağım. Zamanında; Sizlerle 1+1 stüdyo daireler, 2+1 daireler, 4+1 daireler, dubleks, tripleks ve müstakil ev dekorasyon modellerini paylaşacağım.

Model evimizin salonunda;

Koyu renk zemin, tv ünitesi, sehpa ve koltuklarda iskelet rengi aynı tonlarda tercih edilmiş. Bu koyu renklere karşılık olarak salonu boğmamak adına açık renk duvar boyası, krem ​​rengi üçlü ve ikili koltuklar, krem ​​rengi perde ve halılar kullanılmıştır.

Odaya canlılık katmak için tekli koltuklar, yastıklar ve tv ünitesinde bulunan bazı objeler rengarenk tonlarda seçilmiş.

Tavandaki aydınlatma salonumuza ayrı bir hava katmış ve daha da güzelleştirmiştir.

Evimizin salonunda ilk göze çarpan şey duvardaki doğal ahşap dekorasyondur ve aydınlatmalar girişte farklı bir atmosfer yaratmaktadır. Ağırlıklı olarak koyu renk ahşap mobilyalar ve laminant olan dairemizde açık renk duvar rengi ve fars kırmızı halı renk uyumu sağlanmıştır. Ahşap dekorasyon yerine portmanto koymayı tercih edebilirsiniz. Benim önerim bu hoş görünümü bozmamak için panolara uygun askılar monte etmeniz olacaktır.

Evimizin salon ve salonundaki ahşap yoğunluğu, açık mor nevresim takımı ve açık mor halı ile uyum içinde yatak odasında da kendini göstermektedir.

Perdelerin altın rengi odaya canlılık katar.

Nasıl ki çocuklar hayatımıza renk katıyorsa, odaları da ahşap tonlarının hakim olduğu model evimize renk katıyor.

Kahve rengi mutfak dolapları evimizin ayrılmaz bir parçası olacak. Mutfakta zeminde hafif karolar tercih edebilirsiniz.

Son olarak evimizin banyosunda kahve tonlarına ağırlık vererek tüm evde renk uyumu ve bütünlüğü sağlıyor ve dekorasyonu tamamlıyoruz. Geriye kişisel eşyalarınızı yerleştirmek, duvarlara tablo ve saatler asmak, masa ve sehpalara zevkinize göre biblolar yerleştirmek kalıyor.

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın