Soru 74: Salon Dekorasyonu İçin Yataklı Koltuk Takımı Önerileri

Soru: Merhabalar, sitenizi gezerken yorumlardan gelen mesajlara özenle cevap verdiğinizi gördüm ve yazmaya karar verdim. Aşağıda resimlerini paylaştığım salonum için önerilerinizi almak istiyorum.

Salonu aktif olarak kullanan bir aileyiz. Görev gereği sürekli yer değiştiriyoruz bu yüzden bu evi eşyalı olarak aldık ama koltuklar çok rahatsız olmaya başladı. Yeni mobilya almak istiyorum ama tüm duvarlardaki girintiler (sütunlar) nedeniyle mobilyaları nasıl seçeceğimi, nasıl düzenleyeceğimi bilmiyordum ve yardımınızı istiyorum.

9 yaşında çok aktif ve alerjik astımı (özellikle toz akarları alerjisi) olan bir oğlum var, bu yüzden sık sık çıkarılıp yıkanabilmesi benim için önemli. Misafir ağırlamak için yataklı 3+3+1 şeklinde koltuk takımı almak istiyorum fakat girintilerden dolayı yerleştirme konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. TV’yi yerleştirmek nasıl uygun olur (mesafe yakın olmasın istiyorum)?

Umarım salonumda bana yardımcı olursunuz ve şimdiden çok teşekkür ederim. Sana iyi çalışmalar diliyorum.

✏️ Dekor Ekranı:

Merhabalar, öncelikle resimde sol üstte bulunan televizyonu koltuğa yerleştirebilirsiniz. Üçlü koltuklarınızı iki pencerenizin önüne konumlandırmanız doğru olacaktır. Koltuğu üçlü koltuklarınızdan birinin yanına da yerleştirebilirsiniz.

Koltuk takımı seçimi için; Berke Mobilya, Bellona, ​​​​İstikbal, Doğtaş ve Enza Home markalarına ait yatak olma özelliğine sahip silinebilir kumaşa sahip koltuk takımı modellerinden oluşan seçkimizi yazımızda bulabilirsiniz.

Salon Dekorasyonu İçin Koltuk Takımı Önerileri

Berke Mobilya – Oscar Relax Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçeneği olup üzerinde nubuk kumaş kullanılmıştır. Kolayca silinebilir. Takım yatak olma özelliğine sahiptir. Üçlü koltuklarda motorlu ve motorsuz seçimi yapılabilmektedir. Hareketli başlığı sayesinde rahat bir oturma imkanı sağlayacaktır.

www.berkemobilya.com.tr/oscar-relax-koltuk-takimi-4 adresinden ulaşabilirsiniz.

Berke Mobilya – Puka Koltuk Takımı 2

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekleri ile yatak ve sandık yapısına sahiptir. Gürgen iskelete ve rahat oturma imkanına sahiptir.

www.berkemobilya.com.tr/puka-koltuk-takimi-two adresinden ulaşabilirsiniz.

Berke Mobilya – Samara Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekleri ile yatak ve sandık yapısına sahiptir. Farklı renk seçenekleri ve yüksek ayakları vardır.

www.berkemobilya.com.tr/samara-koltuk-takimi-1 adresinden ulaşabilirsiniz.

Berke Mobilya – Parma Tm Koltuk Takımı İkili

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekleri ile yatak ve sandık yapısına sahiptir. Farklı renk seçenekleri ve yüksek ayakları vardır.

www.berkemobilya.com.tr/parma-tm-koltuk-takimi-two adresinden ulaşabilirsiniz.

Bellona – Menekşe Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçeneği olup, kolay temizlenebilir kumaş ve sağlığa zararı olmayan sünger kullanılmıştır. Yumuşak dokuludur. Takım yatak ve sandık özelliği taşımaktadır. Koltuk, öne çekmeye gerek kalmadan yatak ve göğüs pozisyonuna getirilebilir.

www.bellona.com.tr/oturma-gruplari/koltuk-takimlari/violet-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Bellona – Selegno Salon Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçeneği olup, kolay temizlenebilir kumaş ve sağlığa zararı olmayan sünger kullanılmıştır. Yumuşak dokuludur. Takım sırt üstü yatış mekanizması ile çalışan yatak özelliğine sahiptir. Farklı renk seçeneklerine sahiptir.

www.bellona.com.tr/oturma-gruplari/salon-takimlari/selegno-salon-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Bellona – Impera Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçeneği olup, kolay temizlenebilir kumaş ve sağlığa zararı olmayan sünger kullanılmıştır. Yumuşak dokuludur. Takımda arkadan çalışan yatak mekanizması kullanılmıştır. Farklı renk seçeneklerine sahiptir.

www.bellona.com.tr/oturma-gruplari/koltuk-takimlari/impera-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Bellona – Mavenna Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçeneği olup, kolay temizlenebilir kumaş ve sağlığa zararı olmayan sünger kullanılmıştır. Yumuşak dokuludur. Takım yatak ve sandık özelliği taşımaktadır. Koltuk, öne çekmeye gerek kalmadan yatak ve göğüs pozisyonuna getirilebilir.

www.bellona.com.tr/oturma-gruplari/koltuk-takimlari/mavenna-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

İstikbal – Vigo Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekli olup kolay temizlenebilir kumaşa sahiptir. Yumuşak dokuludur. Takım yatak olma özelliğine sahiptir. Farklı renk seçeneklerine sahiptir.

www.istikbal.com.tr/oturma-gruplari/koltuk-takimlari/vigo-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

İstikbal – İndigo Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekli olup kolay temizlenebilir kumaşa sahiptir. Yumuşak dokuludur. Takım yatak olma özelliğine sahiptir. Farklı renk seçeneklerine sahiptir.

www.istikbal.com.tr/oturma-gruplari/koltuk-takimlari/indigo-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Doğtaş – Bertha Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekli olup kolay temizlenebilir kumaşa sahiptir. Yumuşak dokuludur. Takım hem baza hemde baza olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir. Ayağın renk alternatifleri vardır.

www.dogtas.com/bertha-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Doğtaş – Ravenna Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekli olup kolay temizlenebilir kumaşa sahiptir. Yumuşak dokuludur. Takım hem baza hemde baza olarak kullanılabilme özelliğine sahiptir.

www.dogtas.com/ravenna-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Doğtaş – Miranda Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekli olup kolay temizlenebilir lacivert keten ve taba deri kumaşa sahiptir. Yumuşak dokuludur. Takım yatak olma özelliğine sahiptir.

www.dogtas.com/miranda-koltuk-takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Enza Home – Netha Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçenekli, yumuşak dokulu kumaşa sahiptir. Takım arka kısmından mekanizmalı yatak olma özelliğine sahiptir. Farklı renk seçeneklerine sahiptir.

www.enzahome.com.tr/Koltuk-Takimlari/Netha-Koltuk-Takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Enza Home – Alessa Koltuk Takımı

 • Koltuk takımı 3+3+1 seçeneği vardır. Takım yatak olma özelliğine sahiptir.

www.enzahome.com.tr/Koltuk-Takimlari/Alessa-Koltuk-Takimi adresinden ulaşabilirsiniz.

Not: Örnek olarak verdiğimiz modeller için paylaştığımız satış yerlerinin internet adresleri ile ilgilenmiyoruz. Görsel kullandığımız için kaynak olarak paylaşılmıştır.

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın