Sürgülü Dolap Modelleri

Değişen trendler mobilya tasarımlarına da yansıyor. Alandan tasarruf sağlayan fonksiyonel mobilya tasarımlarına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Fonksiyonel özellikleri ile ön plana çıkan sürgülü gardırop modelleri, yatak odası gardırop seçimlerinde ön plana çıkmaktadır. Kapaklı modellerin yerini alan bu dolaplar, kullanım alanlarından tasarruf etmek isteyenler için pratik çözümler sunuyor.

Sürgülü Dolap Kullanmanın Avantajları

Tasarım, fonksiyonellik ve farklı alanlara tam uyum sağlayan bu modeller kullanım alanlarında farklı avantajlar yaratmaktadır. Öne çıkan avantajları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Dar alanlarda açılırken eşyalara çarpma ihtimali ortadan kalkar.
  • Pratik açılıp kapanmasının yanı sıra dolap kapaklarının açılırken gıcırdaması bu modellerde yaşanmaz.
  • Sade kayar kapı modelleri ile desensiz, kapı ve tabak uyumları yakalanabilmekte, yatak odalarında göz alıcı bir güzellik yakalanabilmektedir.

Doğtaş – Mayer 2 Kapaklı Sürgülü Dolap 1

Sürgü Gardırop Modellerinde Renk Seçimi

Sürgülü dolaplar adını çalışma sisteminden alır. Odanızın genişliğine, kullanım ihtiyacınıza, odanızın şekline, tarzınıza ve bütçenize göre seçimler yapmanız önemlidir. Renk seçimleri tarzınızla doğru orantılıdır. Ancak son zamanların en trend renkleri beyaz ve ekru gibi açık renk tonlarıdır. Beyaz renk, farklı renkler ile mükemmel kombinler oluşturur. Bu nedenle tercih edilebilir. Beyazın yanı sıra farklı tonlardaki ahşap renkleri ve beyaz renk kombinleri de modern ve sade kombinler oluşturuyor.

Ahşap açık kahve rengindeki modeller, nevresimlerin pastel tonları ile hoş bir bütünlük oluşturabilir. Daha koyu ahşap modeller ise turkuaz aksesuarlarla estetik bir uyum yakalayabilir. Ceviz-Beyaz renk uyumu da her dekorasyona uyum sağlayabilecek bir seçenektir. Mobilyalarda kullanılan ayna detayları, renk kombinlerini şık ve uyumlu bir şekilde bütünleştirmesinin yanı sıra tasarım olarak da şık bir kullanım oluşturmaktadır. Modellerde düz ahşap renklerinde tasarımlar seçildiğinde, kapılardan biri cam diğeri ahşap olduğunda doku ve renk uyumu sağlanabilmektedir.

Kelebek Mobilya – Cara Sürgülü Gardrop Ceviz 1

Sürgü Gardırop Modelleri Fiyat Aralıkları

Dolap modellerinin ölçüleri fiyat aralıklarını belirleyen ana unsurdur. Çekmeceler, bölmeler, asma alanlar değişen fiyat aralıklarında etkili olacaktır. Tasarımlarda kullanılan mobilyaların kalitesi ve farklı aksesuarların kullanılması da fiyatları yükseltmektedir. Sürgülü gardırop modelleri galerimizde en ucuzu 600 TL, en pahalısı 5850 TL olmak üzere değişen fiyatlara sahip modelleri inceleyebilirsiniz.

Sürgü Gardırop Modelleri Fotoğraf Galerisi

Kaynak:

  • www.kelebek.com
  • www.koctas.com.tr
  • www.vivense.com
  • www.dogtas.com

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, diğer dolap modelleri için “Mobilya Modelleri”ni, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için “Ev Dekorasyonu” kategorilerini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir

Yatak Odası Gardırop Modelleri

Soru 103: Siyah Ferforje Başlık ile Uyumlu Komodin ve Gardırop Önerileri

En güzel örneklerle yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Geribildiriminiz bizim için değerlidir.

Yorum yapın