Yatak Odası Dolap Modelleri

Dinlenme ve uyku alanı olan yatak odaları aynı zamanda kişisel eşyalarınızın da bulunduğu alanlardır. Ölçülere göre yatak odası takımları içerisinde en çok yer kaplayan mobilya, yatak odası dolaplarıdır.

Yatak odasına gardırop alırken odanın büyüklüğüne, diğer mobilyalarla renk uyumuna, tarzımıza hitap eden ve fiyat aralıklarına göre tam olarak ihtiyacımızı karşılayan yatak odası gardırop modelleri arasından seçim yapıyoruz.

Seçeceğimiz dolap modellerinde fonksiyonel özelliklerin ve detayların artması fiyat aralıklarının değişmesine neden olacaktır. Beden genişliği, modellerde kullanılan aksesuarlar, kalite gibi özellikler fiyatları etkileyen diğer kriterler arasındadır.

Yatak Odası Büyüklüğüne Göre Gardırop Seçimi

Dolap seçimi yapmadan önce yatak odanızın ölçülerini hesaplamak ve dolabın hangi alanda yer alacağını belirlemek oldukça önemlidir. Alan olarak geniş bir oda için seçilen modelleri konumlandırmak zor olmayacaktır. Ancak modern mimari anlayışıyla birlikte gittikçe küçülen ev planları, büyük dolaplar için zorlayıcı durumlar yaratabiliyor. Sürme modelleri, mekanınızı verimli kullanmanız için daha işlevsel olacaktır. Özellikle dar alanlardaki kabalık ve sıkışık görüntü bu modeller ile giderilebilmektedir.

Yatak Odası Gardırop Dekorasyonunu Tamamlayacak Renkler

Renk seçimi tarzınızla doğrudan alakalıdır. Ancak odanız güneş ışığından fazla yararlanmıyorsa açık tonları tercih etmeniz önerilir. Özellikle beyaz mobilya seçimi ile her tonda farklı renkler ile uyumlu kombinler elde edebilirsiniz. Yatak odası bir dinlenme alanı olduğu için daha açık renkler tavsiye edilir. Ancak kendi tarzınıza göre daha doğal bir görünüm oluşturan ahşap renk tonları veya daha modern bir kombin için gri, siyah gibi renk tonları tercih edilebilir. Her renk tarzınıza ve kullanım alanlarınıza farklı bir anlam katabilir. Bu nedenle uyumlu renk tonları ile istediğiniz estetik uyumu yakalayabilirsiniz.

Tarzınıza Uygun Yatak Odası Gardırop Modelleri

Yatak odası gardırop modelleri arasından seçim yaparken yaşam tarzınıza uygun tasarımlar tercih etmeniz uyumlu kombinler oluşturur. Yatak ve komodinlerle estetik bir bütünlük yakalayabilmek için mobilya uyumuna dikkat edilmelidir. Modern, klasik, country, avangart, neşter, vintage ya da spor tarzlara uygun gardırop modelleri bulunmaktadır.

Tarzınıza uygun dolabı seçmek için aşağıdaki püf noktalarına dikkat edebilirsiniz.

  • İki kapılı modeller arasından seçim yaparak sade bir tasarım tercih edebilir, geniş iç hacimleri ve birçok giysi ve eşya saklama alanı ile verimli bir kullanım elde edebilirsiniz.
  • Dar odalarda yüksek gardırop seçimi daha fazla saklama alanı sağlar.
  • Ayna detayları, mevcut alanı daha ferah ve ferah bir atmosfere dönüştürmenize yardımcı olur.
  • Gardıroplarda yeterli sayıda çekmecenin yanı sıra yeterli sayıda raf ve askı bulunması eşyalarınızın yerleşiminde verimli kullanım alanları açar.
  • Gardıropta aydınlatma olması kullanım açısından faydalıdır.

Yatak Odası Gardırop Modelleri Galeri

Birbirinden şık yatak odası gardırop modelleri galerimiz beğeneceğinizi düşündüğümüz popüler markalara ait gardırop modelleri ile oluşturulmuştur.

Kaynak:

  • www.ikea.com.tr
  • www.koctas.com.tr
  • www.vivense.com

👉 Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz, diğer dolap modelleri için “Mobilya Modelleri”ni, ev dekorasyonu konusunda daha fazla öneri ve tavsiye için “Ev Dekorasyonu” kategorilerini inceleyebilirsiniz.

Ayrıca ilginizi çekebilir

Sürgü Gardırop Modelleri

Soru 103: Siyah Ferforje Başlık ile Uyumlu Komodin ve Gardırop Önerileri

En güzel örneklerle yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı?

Sorunuz mu var?

Dekorasyon hakkında fikir edinmek istediğiniz, sormak istediğiniz her şey”Yorum Yap” yaparak bize gönderebilirsiniz.

👉 Şimdiye kadar cevapladığımız sorular için; “Soru-Cevap” kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Geribildiriminiz bizim için değerlidir

Okuduğunuz yazımızı beğendiyseniz paylaşarak bize destek olabilir ya da yorum yaparak yazımızın gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için değerlidir.

Yorum yapın